Vždy, když založíte platbu, tedy se snažíte zaplatit, tak na Váš email dorazí informace o platbě z brány COMGATE a to s předmětem Platba – www.tbgames.cz po kliknutí v emailu na stav objednávky uvidíte, jestli byla platba přijata nebo nezaplacená (pokud je nezaplacená – chvíli počkejte, ale maximálně 2 minuty. Pokud se status nezmění, tak platba selhala a peníze se vám vrátí zpět do cca 2 pracovních dnů). Pokuste se přes odkaz v emailu “zjistit stav platby” o platbu znovu nebo vytvořte novou objednávku.

Založili jste platbu, strhly se Vám peníze, ale licence se neuvolnila? Zkontrolujte si opět stav platby z emailu od COMGATE. Pokud je tady, že čeká na zaplacení a jste si jistí, že jste zaplatili, tak počkejte cca 15 minut. Je možné, že Vaše platba je podrobena kontrole jiným mechanismem a tedy technicky složitějším, což trvá delší dobu. Pokud ani po tomto čase se nic nestane, tak nás kontaktujte a vše zkontrolujeme.

Proč vrácení trvá nějakou dobu? Je to z důvodu kontroly. Pravděpodobně algoritmus platební brány vyhodnotil, že platba je neautorizovaná, tedy je nějak podezřelá. Nic to neznamená a je to jenom technika a někdy se to stane. Po opakované platbě by platba měla projít. Je to obranný mechanismus, kdyby se někdo naboural do vašeho účtu nebo platil kartou. Banka tak třeba narazí na to, že je karta kradená nebo se někdo neoprávněně dostal na váš účet, proto vše zkontroluje a kdyby se něco dělo, tak majitele účtu informuje.

Comment on this FAQ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.