Veškeré platby se u vás strhnou a následně putují do ČNB (Česká Národní Banka), kde musí projít verifikací přes CERTIS. O víkendech toto mezibankovní vypořádávání nefunguje. (neobchoduje se ani s měnou na burze a to je pravděpodobně ten důvod).

  • Pokud se jedná o stejnou banku, jako máme my, tak platba pravděpodobně dorazí i o víkendu, protože jde o převod v rámci stejné banky.
  • Platba se strhla z účtu – v takové chvíli ji ještě protějšek nemá a prochází právě ČNB verifikací přes CERTIS. Platby většinou dorazí tentýž den, pokud jste se trefili do hodiny vypořádání viz. úplně dole.
  • Okamžitý převod ve standardním převodu – banky negarantují převod okamžitě, jak je řečeno, ale může druhé straně dorazit třeba až za dvě hodiny. Nicméně mělo by to být tentýž den.
  • Pokud posíláte standardním převodem, máte možnost nám poslat potvrzení z banky (screen odeslané platby, PDF potvrzení nebo jiné prokazující převod). Následně licence uvolníme do 10 minut většinou ihned.

Více informací naleznete zde: https://financer.com/cz/blog/jak-dlouho-trva-prevod-penez/ – i s časy, kdy a jak musíte poslat platbu, aby ji protější strana obdržela tentýž den.

Comment on this FAQ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.