NVIDIA GeForce NOW – jak si zahrát na slabém PC?

Jedná se o herní streamovací službu. Služba je vhodná pro ty, kteří nedisponují silným PC, ale i přesto si chtějí danou hru zahrát. Pokud nemáte úplně slabý internet, tak je to vhodné i pro vás.

U her pak uvedeme, že je hra dostupná i přes tuto službu. Je proto potřeba brát na vědomí, že v případě, že se rozhodnete pro službu zdarma (viz. odstavec o variantách této platformy), tak nemáte přednostní přístup ke hraní, ale čekáte ve frontě. Nicméně většinou to jde rychle. Omezení je zájmena v tom, že hrát můžete 1 hodinu vkuse a pak se to vypne a vy musíte vše spustit znovu. Lepší je tedy střední cesta předplatného (tedy pokud se vám tato služba zamlouvá).

Jsou zde dvě varianty:

  • Zdarma – nemáte přednostní přístup a musíte čekat, než se někam připojíte. Zároveň můžete hrát 1 hodinu v kuse (pak se odpojí a musíte se připojit znovu. O konci hodiny jste informování, abyste si vše uložili)
  • Placená verze za 269,- Kč / měsíc – přednostní přístup, hrát můžete 6 hodin vkuse při rozlišení Full HD. V případě, že si předplatíte 6 měsíců, tak máte ještě slevu na 224,- Kč / měsíc
  • RTX verze 539,- Kč

Doporučujeme za těch 269,- Kč. Když si to spočítáte, kolik byste museli investovat do PC, aby vám hry fungovaly. Tak to bude minimálně 20 000,- Kč s nejistým výsledkem. Takto máte jistotu, že si hru zahrajete na plné detaily.

Jak na to?

  1. Vyberte si variantu: https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce-now/#product-matrix
  2. Zaregistrujte se -> zadejte jméno, email, heslo a následně vás proces zavede buď to k zaplacení vaší varianty nebo přistoupíte hned k ověření mailu
  3. Ověříte mail a je hotovo.
  4. Aplikaci si stáhnete zde: https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce-now/download/ nebo na konci objednávkového procesu.
  5. Pokud se vám podařila aplikace spustit, tak pokračujte na bod níže.

1. Co dál?

Svou hru prvně aktivujte klasicky podle našeho návodu na dané herní platformě a až poté přistupte k přihlášení do aplikace NVIDIA GeForce NOW, přes kterou si hru zahrajete.


GeForce NOW
GeForce NOW

Spusťte aplikaci NVIDIA GeForce NOW z plochy a přihlašte se Vaším mailem a heslem, které jste zadali při registraci.

V horní liště pak napište hru, kterou máte například od nás zakoupenou a přiřazenou na herní platformě (STEAMu, Epic Games) atd. Pokud jste postupovali viz. návody v emailu po zakoupení.

Následně se budete muset do této platformy přihlásit, abyste hru mohli hrát přes tento cloud. Vše je bezpečné, protože Nvidia veškeré přenosy šifruje a navíc se jedná o největší společnost s produkty pro PC na světě.