Rozcestník v návodu – vyberte si


  • Pokud máte problém s instalací a spuštěním hry, tak nám napište na info@tbgames.cz (odpovíme většinou do 5 minut) a pokusíme se poradit. Na e-mail prosím pošlete DxDiag viz. zde
  • Pokud bude problém v důsledku slabého PC a došlo k aktivaci, tak doporučujeme GeForce NOW.
  • Pokud píše ORIGIN aplikace “Download failed”, tak prosím nainstalujte novou aplikaci EA App viz. návod níže.

Aktivační návod EA App / Origin

Pokud registraci na EA app či v Origin máte, tak pokračujte na bod 3. a dále v tomto návodu.

0. Stažení aplikace

Nová aplikace, která nahrazuje ORIGIN. Klikněte na obrázek výše a stáhněte aplikaci, spusťte soubor a dejte “lets go”. Vše se následně nainstaluje.

1. Registrace / Přihlášení

Pokud již máte účet u ORIGIN, stačí se přihlásit viz. výše. Pokud nemáte účet, musíte dát “Create Account”. A postupovat dalšími kroky.

2. Registrace

Jednoduše vyberte národnost, zvolte datum narození a dejte “next”.

2. Registrace

Následně se dostanete sem a zadáte e-mailovou adresu, EA ID (vaše přezdívka musí být unikátní 4 – 16 znaků), heslo (velké a malé písmeno + číslice) -> dejte “next”.

2. Registrace

Musíte odsouhlasit podmínky viz. šipka a pak dáte “create account”.

2. Registrace

Zadáte ověřovací kód, který vám přišel na zadaný e-mail. Má předmět “Your security code”.

3. Moje hry v aplikaci

Do aplikace jste se již přihlásili a vidíte hlavní stranu. Vlevo je “My Collection”. Klikněte zde a otevře se vám viz. další screenshot.

4. Aplikace licence

Od nás vložte licenci po kliknutí na “redeem code”, kde se otevře okno, kam licenci vložíte a odkliknete ho. Hra se poté objeví v “My Collection”.

4. Zobrazení hry a stažení

Jakmile hru máte v “My Collection”. Klikněte na ní a objeví se obrázek viz. výše a dejte “download”.

5. Změna jazyka začátek stahování a následné hraní hry

Po kliknutí se objeví tabulka, kde si zvolíte jazyk hry “change” a následně vyberete “czech” (pokud hra v češtině má být) a dáte “back”. Následně dáte “next” a začne se hra stahovat. Poté jak se stáhne dáte jenom “play” a hrajete.


Origin aktivace (pouze MAC)

Pokud jste registrovaní ve službě Origin, tak můžete přeskočit na 2. krok.

0. krok – stažení a instalace aplikace

Klikněte na obrázek výše a stáhne se Vám klient Origin pro Windows (Pokud máte MAC, stahujte z odkazu níže v červeném poli). Nainstalujte ho a spusťte. Instalaci máme přeloženou v dalších krocích.

Pokud máte MAC, a ne Windows tak aplikaci stáhněte přes tento odkaz.

0.1 krok – Instalace aplikace

Pokračujte podle fotek viz. výše, pokud nerozumíte anglicky. Je to jen klikání na oranžové tlačítka.

1. krok – Registrace

V horní části klikněte na “Create and Account” viz. šipka.

1.1 krok – Registrace

Vyplňte příslušné údaje viz. obrázek. Přeložili jsme pro Vás jednotlivé části. Stačí si obrázek rozkliknout.

1.2 krok – Registrace

Poté si EA ověří, jestli email, který jste zadali, tak existuje. Na Váš email dorazí verifikační kód a dorazí od EA (hledejte ve spamu, hromadné poště) bude to mít název “verification code” a ten kód pak přepište do aplikace, kde jste k tomu byli vyzváni viz. foto výše.

2. krok – Přihlášení

Úspěšně jste se registrovali a nyní se jen přihlásíte. Jste v záložce “sign in” a vidíte to co je na obrázku. Vložte email, heslo a klikněte na oranžové tlačítko “sign in”

3. krok – Aktivace hry

Nyní v horní levé části klikněte na “origin” a následně v roletce vyberte “redeem product code“. Otevře se tabulka, kde zadáte klíč a dáte next, pak zase next a mělo by to být hotové.

4. krok – instalace

Hru spustíte z knihovny v aplikaci Origin (v menu na levé straně je “my game library“), kde dáte instalovat hru (většinou oranžové tlačítko) – klikněte na hru ve své knihovně a objeví se možnost instalace. Pokud jste hru nyní aktivovali, tak se už pravděpodobně automaticky stahuje. (vidíte dole vlevo)


The Sims 3 DLC aktivace

U balíčku ke hrám The Sims 3 je nyní odlišná aktivace. Prosím klikněte zde: https://store.thesims3.com/myAccount.html.

Pokud jste přihlášení v Origin / EA app, tak se hned objeví váš profil a pokračujete pro zadání kódu.

  1. V opačném případě se musíte ještě registrovat se svým Origin / EA app účtem, pod kterým se před touto obrazovkou přihlásíte.

Pokud máte balíček, kód je kratší a má 16 znaků

Poté se Vám objeví stránka “My Store Account”, kde kliknutím na Redeem a Code kód vložíte pro aktivaci balíčku / bonusu

V případě, že máte balíček věcí jako je The Sims 3 – Žhavý večer, tak následně běžte zde: https://store.thesims3.com/purchaseHistory.html a balíček je potřeba stáhnout. Jakmile dáte “download”, tak se spustí launcher The Sims 3 a balíček se stáhne a nainstaluje.

Pokud máte DLC, kód je delší a má 20 znaků

Běžte zde: https://www.thesims3.com/registeragame.html nebo viz. obrázek (my page -> my account -> register a game)

Pokud vše proběhlo v pořádku, tak DLC nebo balíček do The Sims 3 máte aktivní

Následně běžte do aplikace Origin / EA app a spusťte hru The Sims 3. Objeví se Vám klasický Game Launcher viz.foto níže, kde vlevo pod záložkou “Welcome” je “Expansions and Stuff”. Zde vyberte DLC k instalace (ty co jste aktivovali) a je to. Viz. fotografie.


Origin – chyby a řešení

  • MSVCP140.DLL missing – tento problém se vyskytuje, když máte ve Windowsu poškozený soubor VC C++. Pravděpodobně špatnou aktualizací Windows. Stáhněte si oba tyto soubory VC Redistx64 a VC Redistx86 a nainstalujte je. Pak zkuste instalaci Origin znovu. (Soubory jsou poskytnuty přímo z Microsoftu)
  • DOWNLOAD FAILED – prosím nainstalujte novou aplikaci EA App (funguje pouze pro Windows).

The Sims 4 – nelze spustit a řešení

Důvod, proč máte chybu níže? Jde o nedostatečně výkonné PC, pro tuto hru. Do budoucna to znamená, že nebudete moci hrát DLC do hry The Sims 4, které vyšly po listopadu 2019 včetně. Firma EA v té době změnila požadavky pro tato DLC.

Pokud Vám to píše chybu viz. obrázek vlevo, tak stačí v programu Origin -> do vyhledávání (vlevo ve sloupci) a napsat zde The Sims 4 Legacy Edition -> následně klikněte na tlačítko add to library nebo download a počkejte, než se hra stáhne.