Mikrotransakce od EA

EA se bude více soustředit na dlouhodobější služby

Co to tedy pro hráče znamená? Že firma EA vidí peníze hlavně v udržování obsahu než ve vytváření nových her. To znamená, že místo vývoje nové hry se firma bude soustředit na jednotlivé balíčky, body, virtuální peníze ve hře. Za peníze si pak nakoupíte třeba skiny, nové zbraně.

Firma totiž vidí, že spousta hráčů nechce přelétávat z jedné hry na druhou a třeba u Counter Strike, Rainbow Six Siege, DotA si hráči vytvořili svou komunitu, kde se setkávají a hrají.

Season pass, coiny, balíčky DLC

Každá druhá hra už má season pass nebo právě jiná DLC. Jde to vidět například u The Sims 4, kdy firma chrlí jeden balíček za druhým. Podle analýzy tohle lidé vyhledávají.

Mikrotransakce od EA
Mikrotransakce od EA

To znamená, že si koupíte základní hru a během několika let budete nakupovat různá DLC balíčky. K dispozici je i graf, kde vidíte, že za nákup her firma měla menší podíl na tržbách, než právě služby.

EA tak pravděpodobně miktrotransakce nebude opouštět a je nám jasné, že u nového Star Wars Jedi: Fallen Order to nebude jiné. Podívejte se třeba na Apex Legends, který je opravdu velmi oblíbený a hráči zde protočili už spoustu peněz.