Beat Saber

České herní studio koupil Facebook

Americká internetová společnost Facebook, která disponuje technologií Oculus, koupila české herní studio Beat Games, které právě stojí za velmi populární hrou Beat Saber ve Virtuální realitě. Jedná se o České herní studio sídlící v Praze, které se však skládá z vývojářů z České republiky a Slovenské republiky.

Herní studio ví, že na poli s virtuální realitou se toho dá udělat ještě mnohem více, ale potřebovali na to kapitál, což facebook rozhodně tomuto studiu nyní poskytne. Právě Beat Games se stane součásti studia Oculus, které patří pod společnost Facebook.

Právě díky tomuto spojení se otevírají nové možnosti a pokud je tedy virtuální realita budoucnost, tak je možné, že další zajímavé hry nebo i aplikace budou od tohoto studia ve spolupráci s Oculus.

Letos hra obdržela cenu za nejlepší českou hru roku 2018 a ve svém segmentu se stala jednou z nejprodávanější s miliónem prodaných kopií.

Jak jsme již psali, je naprosto jasné, že Facebook bude chtít využít znalosti studia i na jiné věci, než na hry. Právě virtuální realita se nyní bude rozšiřovat do jiných odvětví a to třeba obchodu a výroby. Hodně bude pak záležet na implementaci 5G sítě v České republice, protože jde vidět, že technologické firmy v České republice chtějí něco dokázat, ale musí jim to umožnit vláda.

Věříme, že po tomto úspěchu strhne tato firma velkou pozornost.

Obrat z herního průmyslu minulý rok vzrostl o 34% na tři miliardy korun. K tomuto úspěchu pomohlo několik herních titulů z České republiky. 60% herním firmám chybí zaměstnanci. Právě to je kámen úrazu, kdy České firmy nestíhají vývoj a konkurence jim utíká.

K tomuto úspěchu GRATULUJEME!