Half Life 2 Alyx PC hra

CD Projekt se nebojí Half-Life: Alyx

První nová hra Half-Life po více než 10 letech dorazí ještě měsíc před vydáním očekávané hry Cyberpunk 2077. Je jasné, že CyberPunk 2077 bude největší peckou pro první polovinu roku 2020. Nicméně Valve oznámilo Half-Life: Alyx pro VR.

Společnost CD Projekt se k tomu všemu vyjádřila a podle všeho si nemyslí, že Half-Life bude mít na Cyberpunk 2077 nějaký dopad. Vypadá to, že Alyx nebude až takový hit.

Hra na PC Half-Life: Alyx
Hra na PC Half-Life: Alyx

CD Projekt si myslí, že Valve se rozhodlo vydat tuto hru na základně nějaké spolupráce s hardwarem. Tady to tedy vypadá na spolupráci s virtuálními brýlemi (možná HTC), které jdou podle všeho na dračku.

Je to podle CD Projekt naprosto jiná hra, jelikož je právě ve virtuální realitě a na PC si ji jen tak nezahrajete, pokud brýlemi pro virtuální realitu nedisponujete.

Načasování představení této hry je také zajímavé. Přímo před Vánocemi, takže je možné, že hodně vzrostou prodeje Virtuálních brýlí.

Podle Valve se však má jednat pouze o vstupní hru a pokud se osvědčí mezi hráči, tak můžeme očekávat další hry a pravděpodobně už nebudou vyžadovat podporu VR.